משלוחים והחזרות

משלוחים

משלוח בדואר ישראל – בדואר רשום בלבד. האתר יספק מספר מעקב לרוכש מיד לאחר המשלוח. המשלוח בדואר ישראל על אחריות המזמין בלבד ובמקרה של תקלה יתנהל הרוכש ישירות מול דואר ישראל. הרוכש יהיה רשאי לקבל את המוצרים או החזר כספי רק לאחר שהמציא לאתר מכתב פיצויים מחברת דואר ישראל

משלוח עד הבית – באמצעות חברת הובלות. הרוכש יקבל את המוצר תוך זמן קצר ובמקרה תקלה יתנהל האתר מול חברת השליחויות בנושא במהירות האפשרית. האתר לא לוקח אחריות על זמני אספקה של חברת השליחויות

איסוף עצמי – האתר יידע את הרוכש כשהמוצר מוכן לאיסוף. איסוף עצמי בתיאום מראש

 

החזרות, החלפות וביטולים

  1. אין החזרות למוצרים מעודפי מלאי, פגי תוקף רשמי, עם תוקף של פחות משלושה חודשים, למוצרים שאריזתם נפתחה, למוצרים בהזמנה אישית, למוצרים שמרגע אספקתם לא ניתן להשתמש בהם שנית או לספקם ללקוח אחר.

  2. החלפת מוצר תיעשה תוך שבועיים מיום קבלת המוצרים. על הרוכש לבדוק את המוצר עם קבלתו. במקרה שהמוצר פגום או שונה ממה שהוזמן יסופק מוצר חדש ללא חיוב בדמי המשלוח. החזר כספי יינתן אם הרוכש הודיע על כך תוך שלושה ימים מיום קבלת המוצר, במקרה זה הרוכש ידאג להחזיר את המוצר תוך שבעה ימים מיום קבלת המוצר בדואר רשום ועל חשבונו.

  3. ניתן להחליף מוצר תוך שבועיים מיום קבלתו כאשר המוצר במצב תקין, לא נעשה בו שימוש, עם התוויות ובאריזתו המקורית., ועם קבלת המוצר ובדיקתו ישלח המוצר האחר. עלויות המשלוחים יחולו על הרוכש.

  4. הרוכש רשאי לבטל עסקה תוך 14 יום מיום קבלת המשלוח ובתנאי שהאריזה סגורה והמוצר או המוצרים במצב כפי שנשלחו. החזרת החבילה תעשה ע"י הרוכש ועל חשבונו. הזיכוי יהיה על ערך המוצרים בלבד, בניכוי דמי ביטול ע"ס 5% מערך הקניה ובתנאי שהמוצר הגיע במצב תקין תוך שבוע ימים מיום הביטול. האחריות על החזרת המוצר באחריותו של הרוכש ועל חשבונו. הזיכוי יהיה באותו אמצעי תשלום בו הרוכש ביצע את העסקה תוך 14 ימי עסקים.

  5. הספק יהיה רשאי לבטל עסקה באופן מלא או חלקי במקרה של טעות קולמוס, היינו טעות במחיר ו/או טעות בתיאור המוצר. כמו כן במקרה של הזמנה מיוחדת לרוכש, במקרה של כוח עליון המונע את תהליך המכירה, במקרה שהעסקה לוותה בפעילות לא חוקית של הרוכשים ו/או כי המוצר אזל מהמלאי. הודעה על ביטול תימסר לרוכש טלפונית ו/או במייל שמסר באתר.